Bisküvili Pasta Tarifleri, En Pratik Bisküvili Pasta

Öğleden sonra çayı için canınız değişik bir şey mi istedi? Hazır almak yerine evde kendiniz pratik bir şeyler mi hazırlamak istiyorsunuz? O zaman hiç vakit kaybetmeden sizi en pratik bisküvili pasta tarifi olan bizim tarifimize alalım. Üstelik bu tarif ile, isterseniz üzerine krem şanti ve hindistan cevizi gezdirerek gerçek pasta görünümlü bir yiyecek elde edersiniz. Isterseniz de soğuduktan sonra pastanın içerisinde küpler kesip etrafını tamamen hindistan cevizine bulayarak farklı bir tarz elde edersiniz. Kendi tarzınıza göre hazırlayabileceğiniz bu bisküvili pasta tarifi, çikolatalı puding ve bisküviler ile hazırlanabildiği gibi aynı şekilde farklı aromalı puding ve bisküviler ile de hazırlanabilir. Evdeki malzemelerle kolayca yapabileceğiniz tarifi başlayalım hemen hazırlamaya.

Pratik bisküvili pasta nasıl yapılır?

  1. Ilk olarak pastanın pudingini hazırlayabilirsiniz. Üzerindeki tarife göre sütü ekleyip hazırlayın. Piştikten sonra kullanana kadar üzerinin kaymak tutmaması için pudingi düzenli olarak karıştırın.
  2. Bisküvileri dikdörtgen bir borcam tepsiye dizin. Bir sırayı dizdikten sonra üzerine puding gezdirin. Sonra diğer sırayı dizip aynı işlemi uygulayın. Bisküviler bitene kadar aynı işlemi yapmaya devam edin.
  3. Aralarına rendelenmiş limon kabuğu serpmeyi unutmayın.
  4. Sonra bu pastayı buzdolabına koyun. En az üç dört saat bekletin.
  5. Sonra bu pastayı dolaptan çıkarın. Isterseniz üzerine krem şanti sürerekve hindistan cevizi serperek servis edebilirsiniz. Isterseniz kare parçalar keserek etrafını hindistan cevizine bolayıp farklı bir şekilde servis edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir