Değişik Yemek Tarifleri, Kereviz Çorbası Tarifi

Dünyanın en leziz bitkilerinden biri olan kereviz, kış aylarının prensidir sultanıdır. Dışarıdan bakıldığında ne kadar sağlıklı, ne kadar faydalı olduğu anlaşılmasa da, ülkemizin her yerinde çok bilinmese ve sevilmese de tanınma zamanı gelen sebzelerdendir. Hazır kış ayları da yaklaşmaya başlamış, sıcacık çorba tarifleri en çok aradığımız şeyler olmaya başlamışken biz de hiç zaman kaybetmeden sizlere mükemmel bir kereviz çorbası tarifi hazırladık. Sürekli aynı yemekleri yapmaktan bıkmış olanlar için değişik yemek tarifleri hazırlamaya devam ediyoruz. Içerisindeki havucu ve patatesi ile tam bir kış çorbası olan bu harika yemeği hemen hazırlayalım.

Kereviz çorbası nasıl yapılır?

Kerevizleri soyup saplarını doğrayın. Küp küp doğradığınız kerevizleri, içine bol bol limon suyu sıkılmış olan bir suya atınız.  Sırası gelene kadar orada beklesin.

Soğanı soyun, doğrayın. Tencereye zeytinyağını koyun. Soğanları ekledikten sonra kavurmaya başlayın.

Soğanlar kavrulurken ayıklanmış doğranmış sarımsakları da ekleyin.

Havuçları soyun doğrayın ekleyin.

Patatesleri soyun doğrayın ekleyin.

En son kerevizleri süzüp ekleyin. Hepsini bir miktar kavurun.

Limon suyunu ve sıcak suyunu ekleyin. Tuzu da kattıktan sonra kaynatmaya başlayın. Tüm sebzeler tamamen pişene kadar kaynatın. Çorba içerisindeki her şey yumuşacık olunca ocaktan alın.

Tencere içinde blenderden geçirip pürüzsüz bir hale getirin. Sıcak sıcak servis yapın. Üzerine birazcık limon ve karabiber harika olur. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir