Detoks Tarifleri, Zayıflatıcı Detoks Suyu Tarifi

Detoks yenilenmek anlamına gelir. Biz detoks kelimesini daha çok dışarıdan vücudumuza aldığımız bazı yiyecek ve içecekler ile yaptığımız temizlik işlemi için kullanıyoruz. Detoks konusunda asıl olay gün boyu sürekli sıvı tüketmektir. Idrar söktürücü özellikleri olan sebze ve meyvelerin bir arada kullanıldığı bu sıvıları tüketerek gün içerisinde vücudumuzu zararlı maddelerden yani toksiklerden arındırıyoruz. Bazı detoks programlarını yaparken hiç bir şekilde katı bir madde yememek gerekiyor. Bir ya da bir kaç gün sadece sıvı gıdalar ile beslenmek gerekiyor. Bazen sadece meyve yemek bazen sadece sebze yemek gibi kurallar olabiliyor. Ne yiyeceğiniz ya da ne yemeyeceğiniz tamamen sizin detoks türünüze ve tarzınıza bağlı.

Detoks Nasıl Yapılır?

  1. Bu detoks tarifimizde oda sıcaklığında hafif ılık su içine mazlemeleri ekleyeceğiz.
  2. Portakalların kabuklarını iyice yıkayın. Suya kabukları ile ekleyeceğiz. Yıkadığınız portakalları kabukları ile birlikte dilimleyin.
  3. Çubuk tarçını da iyice yıkayın. Sonra bunu elinizle kırın. Kırarsanız suya daha fazla çıkar. Tarçın kan şekeri dengesini sağlar. Bu açıdan normal çayınıza, tüm tatlılarınıza ekleyebilirsiniz.
  4. Bu karışımı bir iki saat beklettikten sonra bütün gün için. Isterseniz haftada bir kaç gün yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir