Ev Yapımı Limonlu Krema Tarifi

Ev yapımı harika keklerimizi pasta haline dönüştürmek istediğimizde karşımıza çıkan bir sorun var o da limon kreması. Limon kreması hazır olarak satılan, su veya sütle karıştırılarak hazırlanabilen bir kremadır. Ancak bu denli lezzetli ve sağlıklı bir keki kendi evde yaptığımız krema ile hazırlasak çok daha güzel olmaz mı? Biz de bu sorunun cevabına onlarca evet alınca hemen hiç vakit kaybetmeden limon kreması hazırlamaya karar verdik. Ev yapımı limonlu krema tarifi hazırlarken, malzeme miktarlarında sorun olmadığına tarifte yazdığı gibi harfiyen uyduğunuza dikkat edin. Ayrıca taze malzemeleri, taze limonları kullanın. Limonların dışlarının buruşmamış olmasına özen gösterin. Sevdiğiniz tüm pasta çeşitlerinde kullanabileceğiniz bu değişik kremayı, üç dört gün buzdolabında saklayabilirsiniz. Daha fazla da kalabilir ancak içerisinde yumurta olan herhangi bir şeyi dört günden fazla buzdolabında tutmak ve sonrasında tüketmek sağlıklı değildir. Kremayı hazırlamak için hazırsanız hemen başlayalım.

Limonlu krema nasıl yapılır?

  1. Bu kremayı pişireceğiniz için malzemeleri bir sos tenceresi veya uygun bir pişirme tenceresine koyun. Şekeri ve yumurtayı bu tencereye koyup çırpın. Ikisinin de iyice birbirine karışmasını sağlayın.
  2. Limonları rendenin küçük tarafı ile rendeleyin. Rendeledikten sonra limon suyu ile karıştırıp kremaya ekleyin. Sonra tüm malzemeleri karıştırın.
  3. Ocağın altını yakın, orta kısıklıkta pişirmeye başlayın. Yumurtaların bir anda katılaşmasını engellemek için çırparak pişirin.
  4. Biraz piştikten sonra tereyağını ekleyin çırpmaya devam edin.
  5. Krema kaynmaya başladığında pişmiş demektir. Beş dakika kadar kısık ateşte pişirip sonra ateşten alın.
  6. Kremanız bu hali ile hazırdır ancak siz limon kabukları kremada pütür oluşturmasın derseniz bu kremayı ince bir tel süzgeçten süzüp öyle kullanabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir