Ev Yapımı Puding Tarifi

Hazır ve  paketlenmiş her şeyin içerisinde katkı maddesi vardır. Bazılarında daha az ve zararsız maddeler varken bazıları oldukça zararlıdır. Özellikle çocuklar ve bebekler için hazır gıda maddeleri çok zararlı olabilir. Bunun için de anneler evde çocukları ne isterse kendi elleri ile doğal ve katkısız bir şekilde hazırlamaya çalışırlar. Paket halinde satılan ve çok kısa bir süre içeriisnde hazırlanan leziz pudingler çocukların asla vazgeçemediği tatlardan bir tanesi olmuştur. Bu yüzden de hazır puding yerine evde kendi yaptığı pudingi çocuklarına yedirmek isteyen anneler için harika bir tarifimiz var, ev yapımı puding tarifi! Içinde hiç bir koruyucu veya katkı maddesi bulunmayan bu pudingi hem çocuklarınıza hem sevdiklerinize rahatlıkla ikram edebilirsiniz.

Ev yapımı puding nasıl yapılır?

  1. Üç su bardağı sütü bir tencereye boşaltın. Üzerine şekeri ekleyip karıştırmaya başlayın. Şekerin iyice erimesini sağlamak için ocağı açmadan uzunca karıştırın. Süt ısınınca eritmesi çok daha zor olacaktır.
  2. Üzerine nişasta ve tuzunu ekleyin. Bu eklediklerinizi de eritmek için iyice karıştırın.
  3. Sonrasında kısık olacak şekilde ocağı açın.
  4. yaklaşık on dakika kadar kaynadıktan sonra bitter çikolataları pudingin içine kırın ve karıştırın.
  5. En son indirmeden içine vanilya özütünü ekleyip karıştırın. Isterseniz burada çok az tereyağı veya margarin de ekleyebilirsiniz.
  6. Servis kaselerine bölüştürdüğünüz pudingleri üzeri kaymak tutmasın istiyorsanız streç filmle kapatın ancak pudingin özelliği bu kaymağıdır zaten.
  7. Soğuduktan sonra servis yaparken üzerine hindistan cevizi serpeblirsiniz. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir