Halleyli Pasta Tarifi

Yapması çok kolay ve pratik, yemesi müthiş güzel olan Halleyli pasta tarifinde ne kullanacağınız biraz sizin yaratıcılığınıza kalmış. Yani isterseniz ceviz gibi fındık gibi ürünler katabilir, isterseniz muzlu meyveli yapabilirsiniz. Isterseniz sade ya da muzlu puding kullanarak iki renkli pasta yapabilirsiniz. Aynı zamanda hazır puding kullanmak yerine sosunu kendiniz evde de yapabilirsiniz tamamen doğal olmasını isterseniz. Biz bu tarifimizde hazır çikolata sosu ile hazır krem şanti kullandık. Tamamen hızlı ve pratik bir tarif için biz her şeyi hazır kullandık ancak sizin zamanınız varsa kendiniz yapabilirsiniz. Halleylerinizi aldınız, soslarınız ve malzemeleriniz de hazırsa başlayalım yapımına.

Halleyli pasta nasıl yapılır?

  1. Halleyleri isterseniz bir bıçakla isterseniz elinizde küp şeklinde olacak tarzda doğrayın ve parçalayın.
  2. Sonrasında krem şantileri üzerindeki tarife göre süt ile çırpın. Hazır olduğunda buzdolabına koyu dinlenmeye bırakın.
  3. Hemen ardından çikolata sosunu hazırlayın. Burada bitter çikolatalı puding ya da çikolata sosu kullanabilirsiniz.
  4. Krem şanti biraz dolapta bekledikten sonra çıkarın. Zemine streç film yayın.
  5. Krem şantinin içine halleyleri koyun ve homojen karışacak şekilde karıştırın.
  6. Sonra bu karışımı tezgaha açtığınız streç filmin içine dökün. Streç filme istediğiniz şekli verin. Isterseniz bunu direk cam bir tepsiye de dökebilirsiniz.
  7. Pastayı buzdolabında bir gece bekletin.
  8. Ertesi gün çikolatalı sosu yapın ve soğutun. Soğuduktan sonra pastanın üzerine döküp servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir