Hamburger Tarifi

Dışarıda yemekten asla bıkmadığımız, özellikle de çocukların hastası olduğu hamburgerler. Hamburger yemek zararlı değildir aslında kötü yapılmış yani içinde kalitesiz malzemeler kullanılmış hamburger yemek zararlıdır, yanında bir sürü patates kızartması yemek ve kola içmek bu zararı on kat artırır. Bu lezzeti hayatından çıkaramayanlar için en güzelinden ev yapımı hamburger tarifi ile karşınızdayız! Bu hamburgeri kim isterse yapabilir, içine istediğiniz malzemeleri koyarak daha sağlıklı ve leziz bir hale de getirebilirsiniz. Harika bir hamburger tarifi hazırlamanın en önemli püf noktası ise, bu hamburger köftesinin biraz yağlı biraz yağsız kıyma ile hazırlanmasıdır. Kıymanın tek kez çekilmiş olmasına, mümkünse dana döş eti olmasına özen gösterin. Köftelerin çok fazla pişmemesine, suyunu tamamen çekmemesine de dikkat etmek lazım. Varsa ve mümkünse gerçek ızgarada yoksa kalın bir döküm tavada pişirebilirsiniz. Tüm malzemeler hazırsa şimdi yapmaya başlayalım.

Hamburger nasıl yapılır?

  1. Hamburgerinizi önce köftesini yaparak başlayabilirsiniz. Köfteyi klasik köfte hamuru gibi yoğurun ancak çok falzla yoğurmamaya özen gösterin. Isterseniz çok ince kıyılmış maydanoz da ekleyebilirsiniz ancak biz tarifimizde koymadık.
  2. Sonra tüm kıymayı dört parçaya ayırıp bunun her birinden birer hamburger köftesi yapın. Eğer varsa ve kullanabiliyorsanız ızgarada yoksa döküm tavada hamburger köftelerini iki tarafı da eşit şekilde pişirin.
  3. Köfteler pişerken siz de ekmek ve garnitürünü hazırlayın. Isterseniz soğanları ay şeklinde kesip karamalize edebilirsiniz. Isterseniz hiç pişirmeden çiğ koyabilirsiniz.
  4. Domatesleri yine dilimleyin yuvarlak yuvarlak.
  5. Etler piştiğinde hamburger ekmeklerininin içlerine tereyağı sürüp ekmeklerin içlerini ısıtın. Sonra köfteleri arasına koyun, üzerine de soğan domates, hazır!
  6. Yanında ayran gibi sağlıklı bir içecekle yiyin, afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir