Köfteli Kanepe Tarifleri

Ev partilerinin aranan lezzetlerinden kanepe tarifleri ile karşınızdayız. Bugün biz sizler için bilinen diğer kanepe tariflerine göre biraz daha zor olan ama aslında çok daha doyurucu olan bir tarifi sizler için hazırladık. Içinde hem köfte hem ekmek hem de peynir olan köfteli kanepe tarifleri yağda kızartılabilir veya fırında pişirilebilir. Biz tarifimizi fırında pişirip daha hafif bir lezzet hazırladık siz isterseniz bunları farklı şekillerde de pişirebilirsiniz. Yağsız kıyma ile yapılması durumunda daha güzel olan köfteli kanepe tarifimiz için tüm malzemelerimizi bir araya getirip yapmaya başlayalım.

Köfteli kanepe nasıl yapılır?

  1. Soğanı rendeleyin. Bir kaba kıymayı koyun. Üzerine de rendelenmiş soğanları ekleyin.
  2. Galeta unu ve baharatları da ekledikten sonra hepsini birlikte yoğurun. Köfteleri ekmeklerin büyüklüğüne göre yuvarlayın
  3. Tereyağını bir tavada eritin. Üzerine sarımsakları rendeleyin. Bunları biraz kavurun. Kare kare dilimlediğiniz ekmekleri birazcık bu sosta kavurun.
  4. Sonra bir fırın tepsisine bu ekmekleri dizin. Üzerlerine peynirleri sonra da köfteleri yerleştirin.
  5. Önceden ısıtıllmış fırında köfteler pişene kadar pişirin. Sonra isterseniz sıcak isterseniz soğuk servis yapın. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir