Krem Şanti Nasıl Yapılır?

Krem şanti, pastalarımızın vazgeçilmez kreması, hepimizin en iyi mutfak yardımcısıdır. Içine birazcık süt ekle mikserle çırp, beklet buzdolabında sonra anında hazır! Hazır kremşantileri sürülebilir pasta kreması haline getirmek işte bu kadar kolay. Tüm bunların yanında bazı püf noktaları var tabi. Sütün soğuk olması mümkünse pastörize süt olmaması gibi dikkat edilmediğinde tadı, lezzeti etkileyen etmenler var. Daha önceki tariflerimizde de belirttiğimiz gibi pakete giren tüm ürünlerde koruyucu madde vardır. Koruyucu maddelerin de insan sağlığı üzerinde çok ciddi anlamda kötü etkileri vardır. O yüzden ne olursa olsun her şeyi evde yapmaya çalışmakta fayda var. Biz de sizler için ev yapımı krem şanti tarifi hazırladık. Böylelikle çocuklarınızın bayıla bayıla yediği pastaları tamamen kendi ellerinizle krem şantisini bile kendiniz yaparak

Ev yapımı krem şanti tarifi

  1. Ev yapımı krem şanti tarifinin ne kadar kolay olduğunu gördüğünüzde neden şimdiye kadar kendim yapmadım da hazır aldım diye üzüleceksiniz.
  2. Öncelikleri yumurtaları kırın ve beyazı ile sarısını ayırın. Biz bu tarifimizde sadece beyazlarını kullanacağız.
  3. Bir çırpma kabına yumurtanın ayırdığınız aklarını koyun, üzerine bir çimdik tuzu katın. Sonrasında bunları mikserin en hızlı devrinde çırpmaya başlayın.
  4. Akları hazırlarken bir tencereye suyu ve şekeri koyup karıştırın. Sonrasında bunu kaynaması için ocağa alın.
  5. Şeker kaynarken siz yumurtanın beyazını kar gibi uçuş uçuş olana kadar çırpın.
  6. Şekerli su kaynamaya başladığında ocaktan alın. Yumurtanın beyazından hazırladığınız karışıma dökün. Yalnız dökerken ve döktükten sonra da mikserle çırpmaya devam edin.
  7. Bu karışım krem şanti kıvamına gelene kadar çırpmaya devam edin. Katılaştığında vanilyasını ekleyip son bir kez çırpın. Sonrasında buzdolabında bekletip kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir