Magnolia Tarifi

Magnolia tatlısı ya da pudingi olarak da anılan bu tatlı, ülkemizde bazı restoranların menülerinde yer alması ile girmiştir. Yiyenlerin öve öve bitiremediği bu hafif sütlü tatlının orijinalinde tarifi biraz daha farklı. Yurt dışında bu tatlıyı yiyenler bilir, oralarda tatlının içine kırılmış bisküvilerden ziyade ufalanmış pandispanya keki serpiliyor. Biz bugün bu tarifimizde, bizim kendi tarzımız olan bisküvili versiyonunu yaptık. Ancak daha sonra pandispanyalı tarifini de yapacağız. Harika bir magnolia pudingi yapmanın sırrı, kremasını ve bisküvilerinin ölçüsünü iyi ayarlamaktır. Pudingini katı yaparsanız bisküviler ile karışmaz eğer çok cıvık yaparsanız da bu sefer bisküvileri çok ıslatır. O yüzden tam kıvamında yapmak lazım. Eğer beklerken katılaşırsa içine birazcık süt ekleyerek dengeleyebilirsiniz. O zaman hemen başlayalım hazırlanışına.

Magnolia nasıl yapılır?

  1. Nişastayı bir çırpma kabına koyun. Üzerine de sütü ekleyin.
  2. Çırpma teli yardımı ile nişastalar tamamen ezilinceye kadar çırpın. Nişastaların top top kalmamış olması önemlidir.
  3. Nişasta tamamen eridiğinde üzerine şekeri ilave edin. Tekrar karıştırın.
  4. Sonrasında yumurtayı, unu ve ekleyip iyice çırpın.
  5. Bu karışımı bir tencerede pişirin. Pişirirken sürekli karıştırmaya dikkat edin.
  6. Piştikten sonra ocaktan indirmeye yakın diğer kremayı ekleyin ve sıcakken çırpın. Bu karışım hafif elastiki tatlı bir kıvam alacaktır.
  7. Hazırladığınız puding ılımaya başladığında cupları hazırlayabilirsiniz.
  8. Bisküvilerle fındığı robottan geçirin. Çok ince yapabilirsiniz ancak taneli istiyorsanız dilediğiniz kalınlıkta yapabilirsiniz.
  9. Hazırladığınız cupların en dibine bisküvilerden bir miktar koyun, üzerine bir miktar puding koyun ve en üzerine de çilek veya muz hangisini tercih ediyorsanız ondan dilimler koyun.
  10. Buzdolabında bir kaç saat beklettikten sonra servis yapabileceğiniz bu muhteşem lezzet hazır, afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir