Muzlu Puding Tarifi

Kolay pasta tariflerinin, akşam yemeklerinin üzerine pratik tatlı tariflerinin aynı zamanda tatlı sever miniklerin favorisi, muzlu puding tarifi! Paketli olarak dışarıda satılan hazır puding alıp içine sadece süt ekleyerek pişirip servis yapabileceğiniz gibi bu pudingi kendi evinizde kendi doğal ve organik malzemeleriniz ile de hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı çok kolay. Nasıl ki normal pudingi alıp içine süt ekleyip pişiriyorsanız bunu da benzer bir şekilde hazırlıyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır ki bunların da başında içine eklenen nişasta gibi malzemelerin topaklanaması. Taze muzlarımız ile tüm malzemelerimiz hazırsa hemen tarifimizi yapmaya başlayalım.

Muzlu puding nasıl yapılır?

  1. Sütten bir bardak ayırın ve kalanını puding tenceresine dökün. Üzerine şekeri ekleyin. Iyice karıştırın şekeri eritin.
  2. Sonrasında üzerine nişastasını ekleyip çırpın. Tamamen pürüzsüz olmasına özen gösterin. Unu da ekledikten sonra hepsini karıştırın.
  3. Ayırdığınız süt ile muzları ezin. Iyice ezin isterseniz blenderdan geçirin.
  4. Sonra sütlü karşımı kısık ateşte pişirmeye başlayın. Bir 10 dakika sonra içine muzları ekleyip karıştırın.
  5. Ocaktan almaya yakın vanilyasını ve tereyağını koyun. Istsrseniz ocaktan almadan önce veya hemen aldığınız gibi biraz mikser ile çırpabilirsiniz.
  6. Sonra tüm pudingi servis kaselerine boşaltın.
  7. Buzdolabında bekletip soğuk soğuk servis yapın. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir