Paça Çorbası Tarifi

Protein bakımından dolu dolu, öyle herkesin yapamayacağı bir çorba paça çorbası tarifi! Kış aylarında mikropların,bakterilerin artmasına karşılık yapılabilecek en doğru şey çok iyi bir şekilde beslenmektir. Paça çorbası, en sağlıklı yiyeceklerden bir tanesi olup aynı zamanda tam bir bağışıklık güçlendirici bombadır. Içerisinde ihtiyaç duyduğumuz tüm vitaminler vardır. Bu harika çorbayı yapmak biraz zaman ve tecrübe geretirir. Çok iyi yapılmadığı zaman yenmesi zordur. O yüzden biz evde kendi elleriniz ile hazırlayabileceğiniz, terbiyesi ayrı üzerine sosu ayrı  harika bir tarif hazırladık. Temizlenmiş ve ayıklanmış taze kuzu paçası kullanarak hazırlayacağımız bu tarifin en önemli kısmı terbiyesi ve bunun kesilmeden çorbaya eklenmesidir. Şimdi yapmanız gereken basamakları tek tek sizlere açıklıyoruz.

Paça çorbası nasıl yapılır?

  1. Küçük küçük kesilmiş paçaları suda içine sonradan tuz atarak güzelce haşlayın. Bir , bir buçuk saat kadar haşlayın.
  2. Bir kasede yumurta sarısını limon suyu ile güzelce çırpın.
  3. Başka bir tencerede tereyağını eritin, içine ununu da katıp güzelce kavurun. Kavururken içine bir kaç kaşık paçanın haşlama suyundan ekleyin.
  4. Yumurtalı karışımı yavaş yavaş bu karışımın içine ekleyin. Karıştıra karıştıra. Kesilmemesine dikkat edin. Karışım kıvam alınca ocaktan alın.
  5. Kaynamakta olan paça çorbasına yavaşça ekleyin. Sonra hepsini beraber bir miktar daha kaynatın. Çorba kaynadıktan sonra ocaktan alın.
  6. Sarımsakları rendeleyin.sirke ve limon suyu ile karıştırın.
  7. Çorbayı servis yaparken üzerine bol bol gezdirin. Çorbayı servis yaparken isterseniz tereyağında birazcık yakılmış pul biberi de gezdirebilirsiniz. Sıcak sıcak servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir