Sulu Yemek Tarifleri, Etli Taze Fasulye Tarifi

Çalışma hayatı yoğunluğu arasında yemek yapmaya fırsat bulmak neredeyse imkansız. En sevdiğimiz yemekleri bile dışarıda yemek zorunda kaldığımız bu yoğun iş temposunda genelde de ızgaralar, salatalar gibi daha kuru yemekler yemek zorunda kalıyoruz. Ev dışında yapılan sulu yemekler maalesef bağırsakları kolaylıkla bozabiliyor. Durum böyle olunca da bol bol kuru yemek yemek gerekiyor. Biz size yaz kış yapabileceğiniz hem en sağlıklı hem de en leziz sulu yemek tariflerini hazırlamaya çalışıyoruz. Bugünkü sulu yemek tarifi, etli taze fasulye tarifi. Taze fasulyeyi artık tüm mevsimlerde bulmak mümkün. Hazırlaması en kolay, pişirmesi kısa bu yemeğin hemen bakalım hazırlanışına.

Etli taze fasulye nasıl yapılır?

  1. Pazardan aldığınız taze fasulyeleri güzelce ayıklayın. Sonra bunları isterseniz elinizle kırın isterseniz bıçak yardımı ile kesin size kalmış. Ayıkladığınız fasulyeleri bir miktar suda bekletebilirsiniz.
  2. Soğanları yemeklik olarak doğrayın.
  3. Yemek tenceresine zeytinyağını  soğanları koyun, isterseniz burda bir kaç diş sarımsak da koyabilirsiniz. Soğanları güzelce kavurun.
  4. Soğanlar pembeleşince üzerine etleri koyup kavurun. Et önce suyunu bırakıp sonra suyunu çekecek.
  5. Sonrasında salçaları ekleyin ve salçaları kavurun. Salçaların kokusu tamamen gidene kadar güzelce kavurun.
  6. En son fasulyeleri de ekleyip tüm malzemeyi kavurun. Bu sırada bir adet küp şekeri de yemeğe atmayı unutmayın. Şeker, sebzenin toprak kokusunu alır ve yemeğe çok tatlı bir aroma katar. Sevdiğiniz fasulye yemeğini daha lezzetli yapar.
  7. Fasulyeleri bir miktar kavurduktan sonra içine su ekleyin. Suyun yemeğin biraz üzerine çıkmasına izin verin çok fazla çıkmasın.
  8. Altı kısık olarak 40 dakika kadar pişirin. Ocaktan almadan önce pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir